پنجشنبه 9 اسفند 1386  12:02 ب.ظ    ویرایش: پنجشنبه 9 اسفند 1386 12:02 ب.ظ
نوع مطلب: سیاسی ،

لنین همواره جوانان را عامل مهم دگرسازی انقلابی جامعه بر مبنای اصول کمونیستی می دانست. وی مکرراً تأکید میکرد که ترقی اجتماعی آتی به این بستگی دارد که چه کسی اکثریت زحمتکش نسل جوان را به دنبال خواهد داشت.

در تحلیل علل فعالیت سیاسی جوانان، باید همواره این حقیقت را در مد نظر داشت که نظام جهانی سوسیالیستی و تمام جنبش های ضد امپریالیستی، انقلابی و آزادی بخش زمان ما رو به اعتلاء هستند.

طبقه ی کارگر پیوسته، پیگیرترین رزمنده ی راه تحول جهان بوده است. این طبقه نیرویی قاطع در ساختمان سوسیالیستی رشد یافته، پیشاهنگ سیاسی آن ، آفریننده و عامل تمام ارزش های معنوی، هنجارها و اصول کمونیستی و سنن انقلابی و کاری آن است. استقرار نظام جهانی سوسیالیستی دستاورد عظیم طبقه ی کارگر بین المللی بوده و وحدت انترناسیونالیستی جامعه ی جهانی سوسیالیستی توسط طبقه ی کارگر کشورهای برادر تحکیم یافته است.

طبقه ی کارگر پیشاهنگ تمامی جنبش ضد امپریالیستی و مبارزه در راه ترقی اجتماعی در کشورهای سرمایه داری است.

در مرحله ی کنونی تکامل جهان ، نیروهای سیاسی و اجتماعی متنوعی به روند انقلابی پیوسته اند. پتانسیل انقلابی عظیم دهقانان و اقشار بینابینی و خرده بورژوازی شهری نیز خود را عیان ساخته است. صفوف مبارزه ی مشترک با پیوستن مهندسین و تکنیسین ها و اقشار وسیع کارگران یقه سفید، روشنفکران و جوانان، فشرده تر میگردد. پیوند فزاینده ی مبارزه ی اقتصادی و سیاسی پرولتاریای کشورهای سرمایه داری با مبارزه ی دیگر اقشار خلق، این طبقه را به صورت سخنگوی آگاه و پیگیر منافع تمام ملت درآورده است. پیشروی طبقه ی کارگر به صف نخست مبارزه علیه امپریالیسم و ارتجاع داخلی در جنبش های ملی کشورهای جهان سوم نیز در جریان است.

   


نظرات()  
فروتن
شنبه 16 آبان 1388 05:00 ب.ظ
امید است همه شما بارفقای عزیز انقلابی دارای صحت کامل باشید
امشب مصروفیت نداشتم سری به انترنت زدم این آدرس شما دوستانم را دریافتم خیلی ها خوش شدم فروتن هستم ازفغانستان یکی از جوانان کمونست ضد مذهب وضد بعضی خرافات هستم تشکر موفق باشد بعدآ تماس خواهم گرفت
داروك
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387 10:04 ق.ظ
با سلام و درود بر شما ،

دستتان درد نكند و خسته نباشید.
koli
پنجشنبه 8 فروردین 1387 06:03 ق.ظ
با سلام
پاره ای ایرادات دستور نگارشی و تایپی مکرراً دیده میشود. اگر سورس کتابها رپیش از انتشار دراختیارم قرار گیرد؛ میتوانم در رفعشان کمک کنم و نیز یا راهنمایی‌هایی در این خصوص

چاوشان نوزایی کبیر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات